Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/oav/public_html/uw.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Sałatka odchudzająca z mniszka lekarskiego | Naturalne środki odchudzające

Właściwości odchudzające mniszka pospolitego

Mniszek pospolity, znany również jako mniszek lekarski lub po prostu mlecz, widział zapewne każdy. Rolnikom najczęściej kojarzy się z trudnym do wytępienia chwastem a nasze babcie i nie tylko one, wskazują na właściwości lecznicze mniszka pospolitego. Niewielu jednak wie, że mniszek pospolity to także świetna roślina odchudzająca.

Korzenie mniszka regulują procesy przemiany materii oraz mają działanie moczopędne, podobnie jak skrzyp. Możemy je przyrządzić tak, by zioła zyskały właściwości odchudzające. Najbardziej popularne są odwary i napary z korzenia mniszka lekarskiegoJak przygotować odwar z mniszka pospolitego? To bardzo proste. Do 0,5 l gotującej się wody wrzucamy 2 łyżki ziela i gotujemy przez 10 minut na wolnym gazie, a następnie przecedzamy odwar. Herbatki z mniszka wspomagają skuteczne odchudzanie, gdyż aktywizują wątrobę, regulują pracę jelit, pobudzają wytwarzanie soków trawiennych i pozytywnie wpływają na trawienie jedzenia. By odchudzanie przyniosło efekty, napój najlepiej wypijać 2 razy dziennie.  Odwar z korzenia mniszka lekarskiego ma także rewelacyjne działanie oczyszczające organizm.

Podczas odchudzania się i walki z otyłością warto przyrządzić wino z korzeni mniszka lekarskiego, które oczyści z toksyn organizm i pobudzi trawienie. Przygotowanie wina wymaga trochę cierpliwości, ale bardzo się opłaca. Należy zalać 50g mniszka 0,75 l białego wina, odstawić w ciemne miejsce i codziennie potrząsać butelkę. Po tym czasie napój przelewa się do innej, ciemnej butelki i gotowe. Działanie wspomagające odchudzanie i oczyszczające ma również sok  z liści i korzenia mniszka pospolitego. Można go robić wiosną, kiedy na polach kwitną masowo mlecze bądź kupić w sklepie suszone ziele.

Na bazie surowych liści mniszka lekarskiego można przygotować pyszną sałatkę odchudzającą. U nas jest ona mało znana, natomiast u Romów stanowi jedno z podstawowych przysmaków.

Jeśli nie mamy czasu ani ochoty przygotowywać napojów i sałatek z wykorzystaniem mniszka pospolitego, możemy kupić w aptece jakiś naturalny suplement diety w pastylkach, który w swoim składzie będzie zawierał wyciąg z mniszka. Dostępne są też monokoncentraty. Mamy naprawdę duży wybór specyfików na bazie mniszka, które są niezastąpione w walce z otyłością.