Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/oav/public_html/uw.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Herbatki odchudzające jak działają | Naturalne środki odchudzające

Napary z ziół wspomagających walkę z otyłością

Napary z ziół sporządza się podobnie jak zwykłą herbatę. Zioła możemy kupić gotowe w aptece lub sklepie zielarskim albo przyrządzić napar z ziół, które samodzielnie  ususzyliśmy. Najczęściej stosuje się porcję 25g ziół na 600ml gotowanej wody. Proporcje te mogą być jednak różne w zależności od preferencji smakowych. Napary powinny być jednak tak przygotowywane, by były przyjemne w smaku, jeżeli chcemy je pić systematycznie. Leczenie nadwagi ziołami wymaga bowiem regularności. Niewiele da picie naparów z ziół od czasu do czasu. Zdecydowana większość napojów z ziół spożywana jest na gorąco i to samo dotyczy ziół zwalczających nadwagę.

Spożywanie naparów ziołowych codziennie  ma doskonałe właściwości odchudzające i pomaga pozbyć się nadwagi. Możliwości do wyboru mamy wiele, bo i ziół wspomagających walkę z otyłością jest dużo. Najlepiej wybrać te, które najbardziej nam odpowiadają. Nie zaleca się picia kilku rodzajów ziół.

Skrzyp polny
Najpopularniejszym, a kto wie czy nie najstarszym, ziołem przeciw nadwadze jest skrzyp polny. Ten niepozorny chwast tak usilnie tępiony na polach, ma niemal cudowne właściwości. Ekstrakt ze skrzypu działa przede wszystkim moczopędnie, a zawarty w nim krzemian pobudza pracę układu pokarmowego i zapewnia lepsze trawienie, dzięki czemu wspomaga przemianę materii.

Mniszek lekarski, pospolity, mlecz
Zioło to ma przede wszystkim działanie oczyszczające organizm z toksyn. Skutecznie walczy z nadmiernymi kilogramami, ułatwiając trawienie pokarmowe.

Fiołek trójbarwny
Działa oczyszczająco na organizm, ma właściwości moczopędne i polepsza przemianę materii.

Kruszyna pospolita
To zioło, pomagające likwidować zbędne kilogramy, może być bardzo niebezpieczne więc należy zachować przy nim szczególną ostrożność. Charakteryzuje się właściwościami przeczyszczającymi, ale właściwości lecznicze zyskuje dopiero po dokładnym wysuszeniu. Świeża kruszyna jest trująca!

Mięta pieprzowa
Efektywnie wspomaga działanie układu trawiennego, poprzez pobudzanie wydzielania soków trawiennych. Może pomóc skutecznie pozbyć się nadwagi czy otyłości.

Ziół na odchudzanie jest dużo więcej. Zanim zdecydujemy się je włączyć do naszej diety, powinniśmy zasięgnąć rady lekarza. Naparów ziołowych nie powinny bowiem pić bez konsultacji ze specjalistą osoby chorujące na serce, wątrobę i płuca.  Stosując odchudzającą dietę ziołową, należy uważać, by nie przesadzić z ilością pitych naparów z ziół. Nadmierne spożywanie napojów ziołowych prowadzi do wypłukiwania z organizmu soli i składników mineralnych.