Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/oav/public_html/uw.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Odwary ze skrzypu na odchudzanie | Naturalne środki odchudzające

Napar ze skrzypu polnego w drodze do super linii

Już niemal od starożytności znamy lecznicze działanie skrzypu polnego. Choć najczęściej roślina ta kojarzy nam się z trudnym do usunięcia chwastem, posiada nadzwyczajne właściwości. Ziele to ma nieocenione właściwości przeciwnowotworowe, przeciwkrwotoczne i przeciwzapalne. Zaleca się go głównie osobom z chorobami wrzodów, wątroby, pęcherza moczowego i nerek. U osób z bólami reumatycznymi świetne efekty dają kąpiele ze skrzypu polnego. Skrzyp polny pozytywnie wpływa również na skórę, włosy i paznokcie. Nic więc dziwnego, że jest polecany nie tylko dla zdrowia ale i urody.

Od jakiegoś czasu skrzyp polny uważany jest za jedną z najpopularniejszych roślin, których stosowanie przynosi efekty w odchudzaniu. Najczęściej stosowane są odwary ze skrzypu. Przygotowanie napoju nie wymaga dużo pracy. Wystarczy 1 łyżeczkę skrzypu polnego zalać 250ml wody i gotować ok. 5 minut. Na końcu należy przecedzić odwar. Odwar ze skrzyp można pić 2-3 razy dziennie po pół szklanki. Tak przygotowany wspomaga doskonale wspomaga przemianę materii. Podczas odchudzania wykorzystuje się również napar ze skrzypu. Do 250ml wrzątku dajemy łyżkę skrzypu i trzymamy pod przykryciem 15 minut. Następnie przecedzamy. Napar ma właściwości moczopędne.

Leczenie nadwagi ziołami, w tym głównie skrzypem polnym, przynosi rewelacyjne rezultaty. Jest to naturalny, zdrowy i jednocześnie bardzo skuteczny sposób walki z otyłością. Skrzyp polny działa także detoksykacyjnie i oczyszczająco.

Z uwagi na te właściwości skrzyp polny uwzględniany jest w wielu naturalnych suplementach diety na odchudzanie. Decydując się jednak na kurację skrzypem polnym musimy pamiętać, że wypłukuje z organizmu witaminę B1, dlatego należy ją przyjmować w tabletkach.

Spożywanie skrzypu polnego w pastylkach jest zalecane także po skończonej kuracji odchudzającej. Pozwala bowiem na utrzymanie pożądanej wagi. Skrzyp polny nie powinien być jednak głównym składnikiem diety a tylko jej uzupełnieniem. Prawdą jest, że skrzyp polny odchudza, ale trzeba go stosować rozważnie i „z głową”. W przeciwnym wypadku zamiast oczekiwanych i pożądanych rezultatów możemy się niemile rozczarować a nawet, w skrajnych przypadkach, rozchorować.